top of page

תחומי התמחות

עורך דין מסחרי
ליטיגציה

ייצוג לקוחות בתיקי ליטיגציה אזרחית-מסחרית, במגוון תחומי המשפט האזרחי, במכלול הערכאות השיפוטיות, וכן במסגרות של בוררויות והליכי גישור.

פורטפוליו השירותים כולל, בין היתר, עריכת מכתבי התראה ותגובה, לווי לקוחות בתביעות קטנות, ייצוג בערכאות בתי משפט האזרחיים ובבתי הדין לעבודה, וכן ניהול תביעות מורכבות, ובכללן תביעות ייצוגיות הדורשות מומחיות מיוחדת ושיתוף פעולה עם מומחים ענפיים. 

 

הקו המנחה אותי בטיפול בתיקי ליטיגציה, הוא ראיית טובת הלקוח, ומתן ליווי אישי-מקצועי אשר יבטיח את ניתוב הסיטואציה למקום הנכון, מתוך התחשבות בשיקולים של יעילות ומשמעויות פיננסיות.

 

אחד הדגשים המרכזיים שלי בעבודה מול לקוחות הוא דווקא הליך הטרום-הליטיגציה, שמשמעו התנהלות נכונה, אשר עשויה, פעמים רבות, למנוע את התהוות הסכסוך, כבר בשלבים המוקדמים, ואת האסקלציה להתדיינות משפטית יקרה וממושכת.

לכן, על מנת לספק את הייעוץ המקצועי המקיף והטוב ביותר ללקוח, חשוב ללמוד היטב את כל הפרטים הנוגעים לעניין, להיות בקיא במטריה המשפטית הרלוונטית, לדעת להקשיב ולהבין את רצון הלקוח, וכל זאת על מנת שניתן יהיה להגיע לפתרון יצירתי, יעיל ומעשי. בדרך זו, אני נוהג ללוות את לקוחותיי, הן בשלבים המוקדמים טרום הליכים משפטיים והן בהליכים המשפטיים עצמם, מראשיתם ועד סופם.

ליטיגציה

מתן תמיכה שוטפת למגוון סוגיות משפטיות במהלך ההתנהלות היומיומית של חברה עסקית, גוף ציבורי ואדם פרטי.

סוג הייעוץ מותאם לסיטואציה הספציפית, יכול להיות במסגרת של ייעוץ בעל פה לפתרון בעיה מידית, הכנת חוות דעת כתובה, או עריכת תכתובת משפטית הנדרשת בעניין מסויים.

 

עבור חברות שירותי הייעוץ כוללים בין היתר עריכת הסכמים מסחריים מסוגים שונים, הסכמים למתן שירותים, הסכמי קבלן, עריכת מכרזים, ייעוץ שוטף בניהול תהליך המרכז, התראות בנושאים שונים, משלוח מכתבי התראה לחייבים ועוד.

 

בעל התמחות ספציפית בתחום של פרויקטים סולאריים בליווי יועצים מתאימים בתחום לגופים עסקים ופרטיים.

 

הקו המנחה אותי בעת מתן עצה משפטית הוא התייחסות עניינית לסוגיה והתחשבות גם בשיקולים פרקטיים שהמציאות לעיתים מכתיבה. אל מול כל סוגיה, או בעיה, אנהל תהליך חשיבה משותף עם הלקוח, תוך חיפוש כיווני חשיבה יצירתיים על מנת למצוא את הפתרון הטוב ביותר והיעיל ביותר, להשגת שביעות רצון מלאה.

הייעוץ המשפטי שבו אני דוגל, מותאם אישית לכל לקוח, ולכל סוג של בעיה שמתעוררת, ותכליתו לספק תמונת מצב ברורה ואמיתת לגבי המצב המשפטי הנתון, לסמן ולהגדיר מטרות מציאותיות, ובהתאם לכך לסייע בקבלת החלטות מעשיות בזמן אמת. 

ייעוץ

משפטי

בתחום הנדל"ן טיפול בעסקאות מכר ורכישה, בדגש על עסקאות "יד שניה", ייצוג קונים ברכישת דירות מקבלן, וטיפול בהסכמי שכירות, פרטיים ומסחריים, הכל באופן התפור במדויק לצרכי הלקוח Taylor-made.

היות ורכישת דירה היא לרוב ההוצאה הגדולה ביותר עבור משק בית, אני מאמין כי גם בעסקאות שנראות לכאורה פשוטות נדרשת עבודה יסודית ומקצועית, הכוללת התייחסות מלאה להיבטי הקניין, המיסוי והליווי הבנקאי, בהלימה לצרכי הלקוח ותוך שמירה על זכויותיו.

אני דואג ללוות את הלקוח לכל אורך שלבי העסקה, החל משלב בדיקת כדאיות העסקה, עבור דרך ניהול המו"מ, עריכת הסכם המכר וחתימתו, ועד לסיום העסקה ברישום הזכויות.

נדל"ן

מתן ייעוץ משפטי לעובדים ולמעסיקים במגוון נושאים הנוגעים למערכת יחסי העבודה.

 

סל השירותים כולל, בין היתר, עריכת הסכמי עבודה אישיים, ליווי שוטף של יחסי העבודה, על המורכבויות שעשויות להתעורר במהלכם, ייעוץ בנושא של סיום יחסי עבודה, הליכים משמעתיים, שימוע ופיטורין, וכן טיפול בתביעות משפטיות בבתי הדין לעבודה, הנוגעות להכרה ביחסי עבודה, תשלומים וזכויות כספיות שיסודם במשפט העבודה ועוד.

בעל ניסיון רב בניסוח חוזי עבודה פרטיים וייצוג עובדים, מתן ייעוץ משפטי שוטף לחברות, למעסיקים ולעובדים בכל תחומי משפט העבודה הפרטי ובין השאר ליווי בשאלות של שכר וזכויות עובדים, כגון: שעות עבודה, עובדי קבלן עצמאי, דמי מחלה, שכר מינימום, הגנת השכר, דמי הבראה, דמי נסיעות, שעות המנוחה השבועית, הליכי פיטורים וסכסוכי עבודה, חישוב פיצויי פיטורים, זכויות נשים בהריון, אפליה על רקע גיל, יחסי עובד מעביד, ייצוג בהליכי פישור, בוררות וגישור בענייני עבודה, וכן בבתי הדין לעבודה. 

בעל ניסיון עשיר בעבודה עם חברות עסקיות, גופים במגזר הציבורי וארגונים ללא כוונת רווח.

 

היות ותחום יחסי העבודה עוסק הלכה למעשה באנשים, לטעמי בתיקים רבים מסוג זה, צריך לדעת לשלב בין הפן המקצועי, מצד אחד, לבין הרגישות הנדרשת, מצד שני, על מנת למצוא את האיזון הראוי והדרך הטובה ביותר להביא לסיום הסכסוך ברוח טובה. 

דיני

עבודה

עריכת ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי - המהווה חלופה לאפוטרופסות - המאפשר לכל אדם בגיר לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו בעתיד, כאשר לא יוכל לטפל בכך בעצמו, כתוצאה מתאונה, מחלות זקנה, מוגבלות נפשית, או מוגבלות שכלית, העלולים לפגוע בכושר שיפוטו.

 

הדרך לעשות כן, הינה על ידי מינוי של מיופה כוח (אחד, או יותר) במסגרת ייפוי כוח מתמשך, שיהיה מוסמך לפעול בשם אותו אדם בעתיד, כאשר לא יוכל עוד לקבל או לבצע החלטות הנוגעות לעניינו בעצמו.

על פי רוב, מייפה הכוח (הממנה) יבחר במיופה כוח על סמך יחסי אמון וקרבה עמו (כגון: בני משפחה מדרגה ראשונה), או בשל מומחיותו או ניסיונו המקצועי (למשל: עו"ד או רו"ח).

עו"ד ניר סמוגורה, מוסמך מטעם משרד המשפטים בעריכת ייפוי כוח מתמשך, ובעל ניסיון רב בתחום זה.

 

השירות כולל ליווי אישי ומשפחתי (לרבות בבית הלקוח), תוך הקפדה על יחס אישי ובמלוא הרגישות הנדרשת.

למידע נוסף, אנא מלאו פרטים בטופס שבתחתית העמוד, ואחזור אליכם בהקדם.

ייפוי כוח מתמשך

ייעוץ משפטי
נדל״ן
דיני עבודה
ייפוי כוח מתמשך
bottom of page